با یقین میتوان گفت تابلو چنلیوم یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین تابلو تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف می باشد. بدلیل تنوع طرح هایی که میتوان با آن پیاده سازی کرد جوابگوی سلایق مختلف می باشد و همچنین از لحاظ اقتصادی و هزینه طراحی و پیاده سازی، حق انتخاب های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. از محبوب ترین انواع آن تابلو چلنیوم ساده، تابلو چنلیوم پلکسی دوبل، تابلو چلنیوم هفت رنگ(RGB)، تابلو چنلیوم کریستالی، تابلو چلنیوم طلایی (تابلو چلنیوم لبه طلایی)، تابلو چنلیوم پانچ، تابلو چنلیوم الماسی، تابلو چنلیوم ستاره‌ای، تابلو چلنیوم نور اندریک، تابلو چنلیوم با لبه سوئدی، تابلو چلنیوم تلفیقی، تابلو چنلیوم باکس، تابلو چلنیوم گرد، تابلو چلنیوم ترمووود، تابلو چنلیوم لبه پانچی و تابلو چلنیوم آگاما  می باشند. چنانچه پس از مطالعه مقاله سوالی در مورد تابلو مغازه چلنیوم یا تابلو چنلیوم جدید و … برای شما پیش آمد، در بخش نظرات آنرا مطرح کنید یا با شماره های 09121390129 و 02632570000 و 02632570001 و 02632570002 و 02632570003 با کارشناسان مجموعه تابلوسازی هامن تماس بگیرید.

دلیل نامگذاری تابلو چنلیوم

شاید بپرسید که علت نامگذاری این تابلو‌ها چیست و چرا با نام چلنیوم شناخته می‌شوند؟ در واقع چنلیوم ترکیبی از کلمات چنل(کانال) و آلومینیوم است که به خاطر کاربرد این دو مورد در ساخت این تابلوها و به دلیل اینکه رول آلومینیوم بصورت کانال(چنل) شکل میگیرد به این نام شناخته می‌شوند.

مزایا و کاربرد تابلو چلنیوم

قطعا یکی از مهم‌ترین اهدافی که سبب شده تا افراد بسیاری به نصب تابلو چلنیوم فکر کنند، بحث تبلیغات و معرفی بوده است. این تابلو به خاطر ظاهر زیبا و پرنوری که دارد، به مراتب بیشتر از هر تابلوی دیگری توجه افراد را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای را در بحث تبلیغات با خود به همراه داشته باشد. به هر حال شغل‌هایی مانند فروشندگی، نیاز به معرفی و شناخته شدن دارند تا بتوانند به رونق برسند. به همین سبب هم نصب تابلو‌هایی با قابلیت جلب توجه، اهمیت بالایی دارد. برای این هدف، تابلو چلنیوم، انتخاب مناسبی خواهد بود که سبب جذب افراد می‌شود. علت این ویژگی به خاطر طراحی خاص و نورپردازی آن است که به شکلی چشم نوازانه جلوه می‌کند. در بسیاری از مراکز خرید، تابلو چلنیوم قابل مشاهده است و از این رو می‌توان نتیجه گرفت که بیشترین کاربرد این تابلو، در این مراکز است. اما این به معنای انحصار فعالیت تابلو چلنیوم نیست. یعنی موارد بسیاری وجود دارند که تابلو چلنیوم در آن‌ها کاربرد داشته باشد؛ مانند سردر اماکن خاص، کافه‌ها، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و موارد بسیاری وجود دارند که برای معرفی خود از تابلو چلنیوم استفاده می‌کنند.

حروف برجسته چلنیوم به چه حروفی گفته می‌شود؟

حروف برجسته چلنیوم، به سبب طریقه‌ای که ساخته می‌شوند و شکلی که در نهایت و به صورت برجسته به دست می‌آورند، به این نام شناخته می‌شوند. در واقع این حروف با استفاده از پلکسی گلاس و رول چلنیوم ساخته می‌شوند و در نهایت به شکلی برجسته تبدیل می‌شوند. رنگ این ابزار، با توجه به سلیقه شما، قابل تغییر است. همچنین این حروف انواع مختلفی دارند که هر کدام به سبب ظاهری که دارد، به نحوه ساخت و ابزار متفاوتی نیاز دارد‌. با توجه به تنوعی که در تابلو‌های چنلیوم مشاهده می‌شود، توجه و علاقه افراد به آن‌ها افزایش می‌یابد. به همین دلیل روز به روز شاهد گستردگی استفاده و پیشرفت این تابلوها هستیم. این تابلو‌ها حروف را به شکلی زیباتر و جذاب‌تر نمایان می‌کنند که باعث ثبت آن‌ها در ذهن افراد می‌شود. این شیوه از نمایش حروف، تاثیر بسیاری در تبلیغات دارد و به همین دلیل هم افراد زیادی اقدام به نصب این تابلوهای زیبا برای مراکز خرید خود می‌کنند. از آنجایی که همین مسائل هستند که روی افکار عموم تاثیر می‌گذارند، این تابلوها می‌توانند انتخاب مناسبی برای تبلیغات باشند.

تابلو چنلیوم از چه اجزایی تشکیل شده است؟

تابلو چلنیوم به عنوان یکی از پرطرفدارترین تابلوها، از اجزایی تشکیل شده که سبب جلوه‌گری آن می‌شوند. از جمله این اجزا می‌توان به پلکسی گلاس اشاره کرد که برای روی حروف به کار می‌رود. این گلس جایگزین بسیار خوبی برای شیشه هست که شفاف و اکلیلی مانند است. این گلس خود روکشی روی دو طرف خود دارد تا مانع کثیفی آن شود. این روکش کمک می‌کند تا پلکسی گلاس در برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاومت بیشتری داشته باشد که حتی سبب زیبایی و انعطاف پذیری بیشتر این گلس می‌شود.
بخش دیگری که توجه زیادی را به خود جلب می‌کند، رنگ‌هایی است که در این ساختارها استفاده می‌شود. این رنگ‌ها به عنوان عامل تاثیرگذار، بخش جذابی از این داستان هستند.
دور حروف برجسته به وسیله نوار آلومینیومی پوشیده می‌شود. این نوار به سبب مقاومتی که در برابر نور آفتاب و دیگر عوامل محیطی دارد، به شدت کاربردی است و در رنگ‌هایی چون نقره‌ای، طلایی، سفید و مشکی در بازار عرضه می‌شود. همچنین از جمله اجزای دیگری که این تابلو‌های زیبا دارند، می‌توان به لامپ‌ها اشاره کرد. اما لازم به ذکر است که برخی از این تابلو‌ها لامپ دارند که به زیبایی و جذابیت آن‌ها می‌افزاید. این لامپ‌ها ضد آب هستند تا مقاومت خوبی داشته باشند.

انواع تابلو چنلیوم

تابلوهای چنلیوم به عنوان تابلوهایی محبوب، در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام به سبب ظاهر و ساختاری که دارد، زیبایی و جذابیتی متفاوت را به شما ارائه می‌دهد. در واقع این تابلوها به خاطر طرفداران زیادی که دارند، روز به روز بهتر و زیباتر می‌شوند. این اتفاق به سبب جلب هر چه بیشتر توجه افراد به این تابلوها و گسترده کردن استفاده از آن‌ها در مکان‌های مختلف است. این تابلوها برای تبلیغات بسیار مناسب هستند و می‌توانند بیشتر در یادها باقی بمانند. در ادامه انواع این تابلوها را به شما معرفی خواهیم کرد:

تابلو چلنیوم آگاما

حروف چنلیوم آگاما در حالت خاموش به رنگ ورق مورد استفاده و در حالت روشن رنگ SMD به کار برده شده را نمایش می دهد. برای مثال اگر ورق بکار برده شده در حروف چنلیوم آگاما قرمز باشد و Smd سفید باشد، تابلو در حالت خاموش به رنگ قرمز و در حالت روشن به رنگ سفید دیده می شود. همچنین می توان رنگ های مختلف Smd را در حروف به کار برد که تابلو در حالت روشن در چند رنگ دیده شود.

تابلو چنلیوم الماسی

علت نامگذاری تابلو چلنیوم الماسی، به خاطر شباهت زیاد درخشش آن، به الماس است که به گونه‌ای خاص نمایان می‌شود. این درخشش، به خاطر ایجاد بریدگی‌ها و شکستگی‌هایی است که در سطح پلکسی گلاس ایجاد می‌کنند تا با شکست نور و پدید آوردن بازتاب‌های زیبا، جلوه‌ای خاص را به نمایش بگذارند.

تابلو چنلیوم کریستال

در این دست از تابلوهای چلنیوم، از ورق‌های پلکسی گلاس به عنوان دانه‌های کریستال استفاده می‌شود که به دلیل ظاهر براق و کریستالی که به وجود می‌آورد، بنام تابلو چلنیوم کریستال معرفی و شناخته می‌شود. در این تابلو هم از لامپ‌های SMD که ضد آب هستند، جهت نوردهی و زیبایی هر چه بیشتر تابلو استفاده می‌شود.

تابلو چنلیوم پانچ

تابلو چلنیوم پانچ، یکی از انواع تابلوهای چلنیوم‌ می‌باشد که زیبایی خیره‌کننده دارد، برای ساخت این نوع از حروف،‌ به وسیله‌ی دستگاه لیزر سوراخ‌هایی به صورت منظم یا نامنظم روی پلکسی‌گلاس ایجاد می‌شود  که جلوه‌ی زیبایی به نورپردازی تابلو می‌دهد.

تابلو چنلیوم لبه پانچی

در انواع لبه پانچی، نورپردازی به گونه‌ای است که نه تنها سطح بلکه لبه‌ها را هم تحت پوشش قرار می‌دهد و به خاطر تراکم حاصل از پانچ، به شکلی زیبا جلوه می‌کند. در این تابلوها هم از لامپ‌های SMD برای نورپردازی استفاده می‌شود که به نحوه خاصی این لامپ‌ها را جایگذاری می‌کنند که قابل دید نباشد. همین حرکت می‌تواند زیبایی کار را دو چندان کند.

تابلو چنلیوم نور اندریک

تابلو چنلیوم نور اندریک دارای ویژگی نوردهی به صورت نور مخفی است که در آن‌ها نورپردازی با قرار دادن لامپ‌های SMD بر روی لایه زیرین انجام می‌شود. به سبب نورپردازی خاصی که این تابلوها دارند، می‌توانند جلوه جالبی پیدا کنند.

تابلو چلنیوم با لبه سوئدی

در تابلو لبه سوئدی از فلز آلومینیوم برای لبه‌های حروف استفاده می‌شود که تنوع رنگی بسیاری در آن‌ها مشاهده می‌شود. در این تابلوها، ورق پلکسی گلاس به صورت کاملا دقیق و بدون فاصله، در بالای فلز آلومینیوم لبه نصب می‌شود.

تابلو چنلیوم ستاره‌ای

در تابلو چلنیوم ستاره‌ای از ترفند مشبک کاری برای ایجاد نورهای ستاره مانند استفاده می‌شود. این مشبک کاری‌ها به وسیله برش لیزری، با رعایت فواصل معین انجام می‌شوند.

تابلو چنلیوم باکس

در این نوع از انواع تابلوهای چلنیوم، از باکس برای ساخت حروف با قطر کم استفاده می‌شود. در واقع چون قطر کم است، نمی‌توان از هر متریالی بهره برد. به همین دلیل هم باکس گزینه مناسبی برای ساخت است تا بتواند حروف را بهتر نمایان کند. به دلیل استفاده از باکس در ساخت این تابلوها، به چنین نامی شهرت یافته‌اند.

تابلو چنلیوم گرد دوطرفه

این تابلو از انواع چنلیوم به شمار می‌آید که قالبی گرد به خود گرفته است. به دلیل ظاهر خاص و زیبایی که این تابلو‌ها دارند و اینکه از دو جهت دید دارد، و همچنین مقرون به صرفه بودن این نوع از تابلوها بیشتر برای سردر کافه‌ها و مغازه‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع تابلو دو طرفه معمولا با قطر ۵۰ یا ۶۰ سانتی‌متر مورد استفاده قرار میگیرند.

تابلو چنلیوم ترموود

علت نامگذاری این نوع از تابلوهای چنلیوم به دلیل  زیرکار استفاده شده در این تابلوها می‌باشد، برای زیرکار این تابلوها از چوب ترمو استفاده می‌شود که به دلیل رنگ زیبا و جنس چوبی دارای جذابیت می‌باشد.

تابلو چلنیوم تلفیقی (ترکیبی)

همانطور که از نام این تابلو پیدا است، از ترکیب چند اجزای مختلف به دست می‌آید. این تلفیق متریال سبب شده تا تابلو چلنیوم تلفیقی، به شکلی خاص به نمایش در آید.

قیمت تابلو چلنیوم چگونه محاسبه می شود و موارد تاثیر گذار در آن؟

مسئله قیمت، نه فقط در تابلوهای چلنیوم، بلکه در هر محصول دیگری، با توجه به عوامل گوناگون، متفاوت است و به موارد بسیاری بستگی دارد. از جمله این موارد برای تابلوهای چلنیوم، می‌توان به تنوع گسترده آن‌ها اشاره کرد. در واقع برای ساخت انواع مختلف این تابلوها، از اجزاء و متریال مختلفی استفاده شده که هر کدام از این اجزا خود به تنهایی در کیفیت‌های مختلف وجود دارد. با توجه به همین مسئله می‌توان دریافت که در یک کلمه با حروف مشابه، چقدر تفاوت قیمت وجود دارد. یعنی خود وسایل ساخت و نحوه ساخت، می‌تواند تاثیر بسیاری روی قیمت تابلو سفارشی شما بگذارند و این قیمت تابلو چلنیوم را زیاد یا کم کنند. حال فرض کنید که بحث تعداد کلمات هم وارد قضیه شود. کلمات از حروف پیچیده‌ای تشکیل شده‌اند که گاها به سبب طولانی بودن، نیاز به متریال بیشتری دارند. به همین دلیل است که هرگز نمی‌توان از یک قیمت واحد برای معرفی انواع مختلف استفاده کرد. در واقع متر محیط حروف در قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد. تمامی این عوامل در کنار هم، سبب ایجاد طیف وسیعی از اعداد برای قیمت تابلوسازی می‌شوند که قابل تشخیص نیست.

مراحل طراحی و ساخت تابلو چلنیوم

در هنگام ساخت این تابلوها، سازنده جهت کسب آگاهی از متراژ، به محیط کار می‌رود و اندازه‌ گیری‌ها و محاسبات لازم را برای طول و عرض و ارتفاع تابلو، انجام می‌دهد. سپس نیاز هست که طرح را در یک نرم‌افزار طراحی اجرا کند تا به وسیله آن، فونت‌ها و اندازه‌ها را به صورت دقیق به وجود بیاورد. با تایید طرح و برآورد کردن قیمت، ساخت تابلو آغاز می‌شود. در ساخت تابلو چلنیوم، عمدتا از دو روش دستی و ماشینی استفاده می‌شود. در روش دستی، انجام تمامی کارها به عهده فرد سازنده است که به وسیله ابزاری چون قیچی و انبر، قطعات را جدا کرده و با استفاده از ابزار خاصی، اقدام به خمکاری و ایجاد پیج و خم‌های حروف می‌کند. تمامی این فرایند‌ها دستی هستند و ابزار خاص و ماشینی در آن‌ها به کار برده نمی‌شود. اما در روش ماشینی، به وسیله لیزر، برش حروف چاپی انجام می‌شود. بعد از برش بخش‌ها و بعدهای مختلف تابلو، لامپ‌های SMD و دیگر تجهیزات جایگذاری و در نهایت تابلو آماده نصب می‌شود. انجام درست این فرآیند‌ها در کنار هم می‌تواند به یک نتیجه زیبا و خیره کننده تبدیل شود. با توجه به همین مسئله فرآیند ساخت تابلو چلنیوم اهمیت بسیاری دارد. تابلو‌های چلنیوم در انواع مختلف، به شکل‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و برای هر کدام ابزار و متریال متنوعی استفاده می‌شود. به همین دلیل این تابلو‌ها ساختار زیبا و متفاوتی به نسبت دیگر تابلوها دارند و می‌توانند جلوه بهتری را به مغازه شما بدهند. با در نظر گرفتن همین مسئله هم تابلوهای چلنیوم طرفداران بیشتری از تابلوهای دیگر دارند و می‌توانند تاثیر بهتری روی ظاهر اماکن مختلف بگذارند. همین مسئله سبب گستردگی استفاده از این تابلو‌ها شده.

روش­های تشخیص تابلو چلنیوم اصل

در مورد هر وسیله‌ای می‌توان انواع اصل و فرع را مشاهده کرد. اما مسئله اینجا است که بتوان این دو را از هم تشخیص داد و تفکیک کرد. در انواع اصل چلنیوم، برخی ویژگی‌ها وجود دارد که سبب تفکیک آن‌ها از چینی‌ها می‌شود‌. از جمله این عوامل تفکیک کننده‌، می‌توان به ضخامت لبه‌ها اشاره کرد. در چلنیوم اصل، لبه‌ها ضخیم هستند که سبب استحکام بالای آن‌ها می‌شود. عامل دیگر رنگ پذیری است‌. در واقع در چلنیوم‌های اصل می‌توان ثبات رنگی را مشاهده کرد که در برابر عوامل محیطی تغییر پیدا نمی‌کند، اما در انواع چینی به این شکل نیست، به گونه‌ای که عوامل مختلف محیطی می‌توانند سبب تغییر رنگ شوند. این موارد به شما کمک می‌کنند تا بتوانید تفاوت بین اصل و چینی را تشخیص بدهید و در نهایت محصولی مناسب تهیه کنید.

نصب تابلو چلنیوم

برای نصب تابلو چلنیوم، تابلو را به محل می‌برند و ابتدا آن‌ را در محل مذکور نصب می‌کنند. بعد از نصب تابلو، فرایند اتصال سیم‌های تابلو آغاز می‌شود که برای لامپ‌ها و سیم کشی‌هایی است که به روشن و خاموش شدن آن‌ها کمک می‌کند. برای اینکه تابلو زیبا جلوه کند، لازم است که سیم‌ها و اتصالات را به صورت مخفی قرار دهند تا مشکلی در ظاهر کار به وجود نیاید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.