شیوه‌های تبلیغ بسیاری در دنیای تجارت و کسب و کار وجود دارد که هر کدام اثربخشی خاص خود را دارند. اما یکی از تبلیغات و روش‌های موثر که به دیده شدن شما کمک می‌کند، تابلوهای سر در مغازه است. بسیاری از افراد متاسفانه این مورد را نادیده می‌گیرند. در حالی که همین موضوع ساده مشتریان زیادی را به سمت کسب و کار شما هدایت خواهد کرد. هر چه تابلوی شما بزرگتر و جذاب‌تر باشد، بدون شک افراد بیشتری را جذب خواهد کرد. تابلوهای تبلیغاتی بسیاری نیز در بازار موجود هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به تابلو چنلیوم ستاره‌ای اشاره کرد. این مدل تابلو بسیار درخشان، براق و زیبا است که زیرمجموعه‌ای از تابلو چنلیوم پانچ است. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع این تابلو و نحوه اجرای آن آشنا کنیم. چنانچه پس از مطالعه مقاله سوالی در مورد تابلو چلنیوم ستاره ای برای شما پیش آمد، در بخش نظرات آنرا مطرح کنید یا با شماره های 09121390129 و 02632570000 و 02632570001 و 02632570002 و 02632570003 با کارشناسان مجموعه تابلوسازی هامن تماس بگیرید.

تابلو چلنیوم ستاره‌ای

تابلو چلنیوم ستاره‌ای در واقع زیرمجموعه‌ای از چلنیوم پانچ است که در آن اشکال هندسی ایجاد شده بر روی حروف برجسته به شکل ستاره هستند. این مدل باعث می‌شود تا در شب نورپردازی بسیار زیبایی ایجاد و نمای ظاهری زیبایی به نمایش گذاشته شود. شکل ستاره توسط دستگاه لیزر و در فاصله و ابعاد مشخص بر روی حروف ایجاد می‌شوند که در اصطلاح به این عمل مشبک کاری گفته می‌شود. همچنین به منظور جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و هر آلاینده دیگری به درون حروف از یک لایه پلکسی شفاف شیشه‌ای نیز استفاده می‌کنند.

در واقع معروفیت و محبوبیت تابلو چلنیوم پانچ، به علت نورپردازی و استفاده از ابزارهای پیشرفته و لامپ‌های نوری رنگی است. این سه عامل باعث شده تا این تابلوها نمایی بسیار زیبا و جلوه‌ای بی‌نظیر به محیط اطراف مغازه ببخشند. همین نورپردازی‌ها توجه عموم مردم را به خود جلب کرده و باعث دیده شدن کسب و کار خواهد شد. حال اگر شکل هندسی ایجاد شده بر روی حروف، ستاره باشد، نورپردازی بسیار زیباتر خواهد شد. رقص ستارگان در اطراف مغازه و بر روی زمین که هر شخصی را شیفته خود می‌کند.

نحوه اجرای پانچ ستاره‌ای

پانچ ستاره‌ای توسط دستگاه‌های لیزر مخصوص این کار بر روی حروف ایجاد می‌شوند. فرقی نمی‌کند متریال حروف برجسته از چه جنسی باشد. این دستگاه‌ها می‌توانند هر نوع ورق با هر ضخامتی را به اشکال هندسی متفاوت و به صورت منظم یا نامنظم برش دهند. پانچ ستاره‌ای نیز به گونه‌ای ایجاد می‌شود که شکست نور به صورتی باشد، که نمای ستاره‌ای با عبور نور از مواضع برش داده شده، در مقابل دید مردم شکل بگیرد. بنابراین هر چه تعداد پانچ‌های ستاره‌ای و تراکم آن‌ها بیشتر باشد، نمای ظاهری و نورپردازی تابلو زیباتر و رویایی‌تر خواهد شد.

انواع تابلو چلنیوم ستاره‌ای

تابلو چلنیوم ستاره‌ای نوراندریک

در روش نوراندریک بین حروف برجسته و زمینه تابلو فاصله‌ای ایجاد می‌شود. در این فاصله لامپ‌های ال ای دی نصب می‌شوند که علاوه بر روشنایی حروف برجسته و نورپردازی به محیط بیرون، زمینه تابلو نیز روشن خواهد شد. همین موضوع باعث جذاب‌تر شدن تابلو چلنیوم ستاره‌ای خواهد شد.

تابلو چلنیوم ستاره‌ای لانه زنبوری

در این مدل تابلو ستاره‌ای، برش‌های ایجاد شده بر روی حروف برجسته به شکل مشبک و لانه زنبوری هستند. به این منظور که نحوه چیدمان ستاره‌ها در کنار هم مطابق الگوریتم لانه زنبوری است.

تابلو چلنیوم ستاره‌ای با لبه‌های رینگی

یکی دیگر از روش‌های ساخت تابلوهای پانچ ستاره‌ای آن است که رویه حروف توسط متریال پلکسی گلاس برش داده شود. اما لبه‌های آن از متریال فلز یا استیل تا حالت رینگ به خود بگیرد. این شیوه اجرا نیز جذابیت خاص خود را دارد.

تابلو چلنیوم ستاره‌ای با لبه‌های پانچ

گاهی اوقات نیز به منظور زیبایی بیشتر تابلوها، لبه‌های حروف را نیز پانچ ستاره‌ای می‌زنند. البته لبه‌های پانچ شده می‌توانند از جنس فلز یا استیل نیز باشند. به این شیوه اجرا چلنیوم لبه پانچ گفته می‌شود.

تابلو چلنیوم ستاره‌ای کامپوزیت

در این مدل تابلو ستاره‌ای، برش‌های ایجاد شده بر روی حروف برجسته به شکل مشبک و لانه زنبوری هستند. به این منظور که نحوه چیدمان ستاره‌ها در کنار هم مطابق الگوریتم لانه زنبوری است.

تابلو چلنیوم ستاره‌ای چوبی

یکی دیگر از روش‌های ساخت تابلوهای پانچ ستاره‌ای آن است که رویه حروف توسط متریال پلکسی گلاس برش داده شود. اما لبه‌های آن از متریال فلز یا استیل تا حالت رینگ به خود بگیرد. این شیوه اجرا نیز جذابیت خاص خود را دارد.

نحوه ساخت و اجرای تابلو چلنیوم ستاره‌ای

برای ساخت این مدل تابلو ابتدا طول، عرض و ارتفاع تابلو با دقت اندازه‌گیری می‌شود. سپس نمای کلی تابلو و حروف، سایز، فونت و ضخامت حروف برجسته نیز طراحی و تعیین خواهند شد. پس از اتمام طراحی توسط سیستم، طرح از طریق دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی گلاس شیشه‌ای شفاف برش داده می‌شود.

در مرحله بعد بر روی سطوح حروف، شکل ستاره در فواصل و تراکم از قبل تعیین شده پانچ می‌شود. حال حروف باید بر روی زیر ساز تابلو چسبانده شوند و نورپردازی اعمال گردد. لامپ‌ها را می‌توان به صورت خطی یا نواری بر روی تابلو قرار داد. برای حالت دادن به لبه‌های تابلو و حروف می‌توان آن را به صورت دستی یا توسط دستگاه‌های مخصوص انجام داد. انتخاب روش ساخت تابلو نیز بر عهده مشتری است. اما استفاده از دستگاه کار را تمیزتر و زوایا را دقیق‌تر ایجاد خواهد کرد.

برای زیر ساز هم می‌توان از پی وی سی یا هر متریال باکیفیت دیگری مطابق با سلیقه مشتری استفاده کرد. متریالی مانند: کامپوزیت، چوب ترموود، شیشه، سنگ و … . در بین متریال ذکر شده ورق کامپوزیت جذابیت و نمای تابلو شما را چندین برابر می‌کند.

پس از نصب حروف بر روی زیر ساز، تابلو برای نصب آماده است. برای نصب تابلو نیز سازندگان آن را در ارتفاع مورد نظر و از طریق داربست نصب می‌کنند. در صورتی که تابلو نزدیک به سطح زمین نصب شود، نیازی به داربست نیست. همین موضوع نیز باعث اختلاف قیمت نصب تابلو در ارتفاع‌های مختلف شده است.

قیمت تابلو چلنیوم ستاره‌ای

قیمت این مدل تابلو نیز همانند تابلوهای دیگر بر اساس متر مربع تعیین می‌شود. متراژ دقیق تابلو توسط نرم‌افزارهای مخصوص طراحی و تعیین می‌شود. البته علاوه بر متراژ عوامل دیگری در تعیین قیمت تابلو دخیل هستند. مواردی مانند: متریال به کار برده شده در ساخت حروف، لبه‌های حروف، شیوه اجرای لبه‌ها (رینگی، پانچی و …)، جنس زیر ساز تابلو، ارتفاع نصب و … در قیمت تابلوسازی موثرند. اما به صورت کلی قیمت تابلو چلنیومستاره‌ای نسبت به نمونه‌های معمولی قدری بیشتر است. دلیل آن هم ایجاد برش‌های ستاره‌ای شکل بر روی ورق پلکسی گلاس است که نیازمند صرف زمان بیشتری نسبت به مدل‌های معمولی می‌باشد.

جمع‌بندی

ما در این مقاله سعی کردیم هر آنچه باید درباره تابلو چلنیوم پانچ بدانید را شرح دهیم. اگر قصد سفارش تابلو چلنیوم را دارید، پیشنهاد ما به شما مدل ستاره‌ای است. زیرا این مدل جلوه بصری درخشان و بسیار جذاب دارد که اگر در ابعاد و متراژ بزرگ نیز ساخته شود، جذابیت آن بیشتر خواهد شد. همچنین بسیار مقاوم است و ماندگاری بالایی نیز دارد. البته این تابلوها بیشتر برای مکان‌ها و مغازه‌هایی که در گذرگاه‌های اصلی یا کنار جاده‌ها قرار دارند، مناسب هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.