تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت

یکی از زیباترین و محبوب‌ترین تابلوهای تبلیغاتی موجود در بازار، تابلو کامپوزیت می‌باشد. اگر مایل به آشنایی با تابلوهای کامپوزیت می‌باشید تا انتهای این محتوا همراه باشید. در این محتوا به طور مفصل در خصوص تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت توضیحاتی ارائه می‌شود.

چنانچه پس از مطالعه مقاله سوالی در مورد تابلو کامپوزیت برای شما پیش آمد، در بخش نظرات آنرا مطرح کنید یا با شماره های 09121390129 و 02632570000 و 02632570001 و 02632570002 و 02632570003 با کارشناسان مجموعه تابلوسازی هامن تماس بگیرید.

تابلو کامپوزیت چیست؟

ورق‌های کامپوزیت از ترکیب دو ورق‌ پلی اتیلن و آلومینیوم ساخته می‌شود، به این صورت که دو لایه آلومینیوم در دو طرف ورق پلی اتیلن قرار می‌گیرد. از ورق‌های کامپوزیت در صنایع مختلفی مانند خودرو سازی، ساختمان سازی، هواپیما سازی، تابلو سازی و .. استفاده می‌شود. ورق‌های کامپوزیت علاوه بر دوام بسیار بالا، زیبایی قابل قبولی نیز دارند و به همین دلیل جهت نماسازی سردر مغازه‌ها و شرکت‌ها از آن استفاده می‌شود. اصولا به تابلوهای ساخته شده از ورق‌های کامپوزیت، تابلو کامپوزیت می‌گویند. تابلوهای کامپوزیت برای اولین بار در سال 1969 و در کشور آلمان ساخته شد، در واقع می‌توان گفت از ورق‌های کامپوزیت برای نمای زیر کار تابلو تبلیغاتی استفاده می‌شود و برای نمایش دادن پیام‌های تبلیغاتی و نام مکان‌های تجاری از تکنیک حروف برجسته کمک گرفته می‌شود.

انواع تابلو کامپوزیت

اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید، حتما نمونه‌های از تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت را اطراف خود مشاهده خواهید کرد. تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی ساخته و به بازار عرضه می‌گردد که از جمله مهمترین تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

• تابلو کامپوزیت چلنیوم

تابلوهای حروف برجسته چلنیوم(تابلو چنلیوم) یکی از تابلوهای نوظهور در عرصه تابلوهای تبلیغاتی می‌باشد که به سبب زیبایی و دوام فوق‌العاده بالایی که دارند در همین مدت زمان اندک ورود به بازار، مورد استقبال و توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. در این روش ساخت تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته ساخته شده از چنلیوم بر روی نمای کامپوزیت نصب می‌شوند که ترکیب چنلیوم و کامپوزیت زیبایی تابلو تبلیغاتی شما را چندین برابر خواهد کرد. ورق‌های کامپوزیت و نوارهای چلنیوم در رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند، این موضوع به این معنی است که برای طراحی و رنگ بندی تابلو کامپوزیت چنلیوم کار شما راحت خواهد بود.

نمونه نصب شده تابلو کامپوزیت

• تابلو کامپوزیت استیل

یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین تابلوهای موجود در بازار تابلو حروف برجسته استیل می‌باشد. این تابلوهای حروف برجسته به سبب زیبایی و کیفیت ساخت بالا که دارند، همواره مورد توجه مردم بوده است. تابلو استیل در طرح‌های مختلف (مات و براق) و رنگ بندی‌های متنوع ساخته می‌شوند. ترکیب دو متریال استیل و کامپوزیت زیبایی واقعی را برای شما تعبیر خواهد کرد. در روش ساخت تابلو کامپوزیت استیل، حروف برجسته بر روی نمای ساخته شده از کامپوزیت نصب می‌شود.

steel-shop-sign

• تابلو کامپوزیت طلایی

اگر می‌خواهید به تابلوی خود نمایی درخشان و زیبا ببخشید، پیشنهاد ما به شما تابلو کامپوزیت طلایی می‌باشد. این تابلوی درخشان و خیره کننده با انعکاس نور خورشید در طول روز و همچنین با بازتاب نورهای محیطی در شب باعث می‌شود تا مرکز تجاری شما همواره کانون توجه عابرین و رهگذرها قرار گیرد. در این روش می‌توان از ورق‌های کامپوزیت به عنوان زیر ساز تابلو و یا لبه حروف برجسته استفاده کرد که زیبایی تابلوی شما را چندین برابر خواهد کرد. برای قسمت رویه حروف برجسته نیز می‌توان از پلکسی گلاس استفاده کرد.

Golden-Channelium-sign

• تابلو کامپوزیت طرح سنگ

تابلو کامپوزیت طرح سنگ یکی از خاص‌ترین تابلوهای تبلیغاتی موجود در بازار می‌باشد. زیر ساز این تابلوهای تبلیغاتی با نمای سنگی بنابر سلیقه مشتریان در طرح‌های مختلف ساخته می‌شود. تابلوهای کامپوزیت طرح سنگ برای کافی‌شاپ‌های که در محیط‌های روباز و در کوه‌ پایه‌ها قرار دارند یک انتخاب جذاب و منحصر به فرد خواهد بود.

composite-signs-shop

• تابلو کامپوزیت با طرح چوب

اگر به دنبال یک تابلوی کلاسیک با طرح چوب می‌گردید، تمام چیزی که شما نیاز دارید تابلو کامپوزیت با طرح چوب است. در این نوع از تابلوهای کامپوزیت، از ورق‌های کامپوزیت با روکش طرح چوب استفاده می‌شود. استفاده از ورق‌های کامپوزیت به جای چوب ترموود در فرآیند ساخت تابلوهای کلاسیک پیشنهاد یک اقتصادی بسیار ویژه‌ می‌باشد.

Vacume-shop-Sign-sample1

• تابلو کامپوزیت وکیوم

یکی از خاص‌ترین و زیباترین تابلوهای حروف برجسته موجود در بازار، تابلو وکیوم می‌باشد. تابلوهای وکیوم به سبب کیفیت ساخت بالا و همچنین زیبایی منحصر به فرد مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است حال تصور کنید که زیر ساز تابلوی وکیوم شما از ورق‌های زیبای کامپوزیت باشد، قطعا زیبای تابلوی شما دو چندان خواهد شد.

نمونه2 تابلو وکیوم

• تابلو کامپوزیت فلزی

علاوه بر استیل که در ساخت تابلوهای تبلیغاتی از آن بسیار استفاده می‌شود، می‌توان از سایر فلزها مانند مس، آهن و .. در فرآیند ساخت تابلو تبلیغاتی استفاده کرد. یکی از مهمترین مزایای استفاده از آهن در تابلوهای تبلیغاتی قابلیت رنگ پذیری آن است چرا که شما آزادانه می‌توانید هر رنگی را برای تابلو تبلیغاتی فلزی خود انتخاب کنید (استیل قابلیت رنگ پذیری ندارد). می‌توان از کامپوزیت به عنوان زیر ساز تابلو فلزی استفاده کرد و نمای تابلوی تبلیغاتی خود را تا حدود زیادی افزایش دهید.

نمونه نصب شده تابلو کامپوزیت

مزایای تابلو کامپوزیت

این تابلوهای تبلیغاتی در کنار زیبایی و دوام بالا مزایای بی شمار دیگری نیز دارند که این موضوع سبب شده است تا انتخاب اول بسیاری از مشتریان تابلو کامپوزیت باشد. در زیر به برخی از مهمترین ویژگی‌های تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت اشاره شده است.

• وزن بسیار کم

این تابلوهای تبلیغاتی در کنار زیبایی و دوام بالا مزایای بی شمار دیگری نیز دارند که این موضوع سبب شده است تا انتخاب اول بسیاری از مشتریان تابلو کامپوزیت باشد. در زیر به برخی از مهمترین ویژگی‌های تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت اشاره شده است.

• تنوع رنگ ورق‌های کامپوزیت

در وهله اول شما شاید فکر کنید که ورق‌های کامپوزیت تنها در رنگ نقره و یا سفید در بازار وجود دارد. در صورتی‌که این ورق‌های کامپوزیتی در رنگ‌های بسیار زیادی ساخته و به بازار عرضه می‌گردد که شما به راحتی می‌توان رنگ دلخواه خود را پیدا کنید.

• مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل محیطی و جوی

تابلوهای کامپوزیت در برابر شرایط جوی مختلف مانند بارش باران، برف، تابش مستقیم نور آفتاب، حرارت، باد و .. مقاومت بسیار قابل قبولی دارد. در بازار ورق‌های کامپوزیت‌ ضد آتش و آب نیز وجود دارد، در صورت استفاده از این ورق‌های کامپوزیت در ساخت تابلو تبلیغاتی تابلوی شما علاوه بر مقاوم بودن در برابر شرایط جوی مختلف ضد آب و آتش نیز خواهد بود.

• مقاوم در برابر هرگونه گرد و غبار

تابلوهای کامپوزیت در برابر گرد و غبار تا حدود بسیار زیادی مقاوم هستند و هیچگونه گرد و غباری را به خود نمی‌گیرند، این موضوع سبب شده است تا تابلوهای کامپوزیتی همواره تمیز و دستمال کشیده دیده شوند.

• قابلیت پاکسازی خودکار

این تابلوها به دلیل نوع ورق به کار رفته شده در ساختار آن‌ها قابلیت پاکسازی خودکار دارند و در صورت جذب هرگونه آلودگی محیطی به‌طور خودکار اقدام به پاکسازی خود خواهند کرد.

• فرم پذیری بالا

ورق‌های کامپوزیت به راحتی تغییر شکل می‌دهند و شما می‌توانید آن‌ها را به هر شکلی که مایل می‌باشید، تغییر دهید. این ویژگی به شما در اجرای طرح دلخواهتان کمک ویژه‌ای می‌کند.

• قابلیت شستشو

این تابلوهای تبلیغاتی با توجه به مکانیزم پاکسازی خودکار نیاز به شستشو ندارند، اما اگر به هر دلیلی احساس کردید نیاز به این کار دارید می‌توان با خیال راحت آن را بشوید. ورق‌های کامپوزیت در برابر آب مقاوم هستند و دچار هیچ‌گونه تغییر رنگ و زنگ زدگی نخواهند شد.

• مقرون به صرفه

این تابلوها تبلیغاتی با تمام امکانات و ویژگی‌های منحصر به فرد خود قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. پس اگر به دنبال تابلوسازی مقرون به صرفه هستید بهترین گزینه پیش روی شما، تابلو کامپوزیت می‌باشد.

نمونه کارهای(کامپوزیت) تابلوسازی هامن

ورق بزنید...

معایب تابلوهای کامپوزیت

هر محصول در کنار مزایای که دارد به طبع معایبی نیز خواهد داشت که تابلوهای کامپوزیت نیز از این قائله مستثنی نخواهند بود. از جمله مهمترین معایب تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

• وجود متریال بی کیفیت در بازار

شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌های تولید ورق‌های کامپوزیت این متریال را در کیفیت‌های متفاوتی تولید خواهند کرد. تنها ورق‌های با کیفیت کامپوزیت است که در برابر شرایط جوی مختلف مقاوم هستند، سایر نمونه‌های بی کیفیت از مقاومت بالایی برخوردار نیستند.

• شکننده بودن تابلو

یکی از مشکلات عمده این تابلوهای تبلیغاتی شکننده بودن آن‌ها می‌باشد که در صورت برخورد ضربه شدید به راحتی می‌شکنند.

قیمت تابلو کامپوزیت

از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلوهای کامپوزیت می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
• جنس و کیفیت ورق کامپوزیت به کار رفته شده در ساخت تابلو تبلیغاتی تاثیر زیادی در قیمت نهایی محصول شما خواهد داشت و هرچه کیفیت متریال استفاده شده بیشتر باشد، قیمت و کیفیت کار شما نیز بیشتر خواهد شد.
• استفاده از برخی تکنیک‌های ساخت مانند پانچ لبه‌ها، استفاده از پلکسی گلاس کریستالی، برش‌های رینگی، استفاده از تکنیک نورپردازی نوراندریک، استفاده از ریموت کنترل برای روشن کردن تابلو و.. بر روی قیمت تابلو تاثیر دارند.
• هرچه ضخامت ورق‌های کامپوزیت بیشتر باشد، هزینه ساخت آن نیز بیشتر خواهد بود.
• تنوع رنگ در ورق‌های کامپوزیت زیاد است، رنگ‌های مختلف قیمت متفاوت خود را دارند.
• نوع حروف برجسته (استیل، چلنیوم، پلکسی و..) نوشته شده بر روی تابلو، بر قیمت تابلوسازی تاثیر مستقیم دارد.
• نوع نورپردازی و منبع تغذیه نیز از جمله عوامل مهم در تعیین قیمت تابلوی کامپوزیت شما خواهد بود.

سخن پایانی

اکنون با تابلو کامپوزیت، مزایا و معایب آن به خوبی آشنا شدید و اطلاعات کافی در زمینه این تابلوهای تبلیغاتی کسب کرده‌اید. تابلوهای تبلیغاتی کامپوزیت در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود، اما بیشترین مورد استفاده از این تابلوهای تبلیغاتی به عنوان تابلو سردر مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و .. می‌باشد. اگر قصد خرید تابلو تبلیغاتی کامپوزیت را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که به هیچ عنوان در ثبت سفارش خود عجول نباشید تا بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ساخت تابلوهای تبلیغاتی را پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.