crystal-channelium-signs

تابلو کریستال

تابلو چنلیوم کریستالی چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ اگر این سؤالات ذهن شما را به خود درگیر کرده است تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید. تابلو‌های تبلیغاتی چنلیوم به سبب زیبایی و دوام بالایی که دارند، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند. این تابلو‌های تبلیغاتی در مدل‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌گردد که یکی از محبوب‌ترین و زیباترین طرح‌های تابلو چلنیوم، تابلو چنلیوم کریستالی می‌باشد که در ادامه به‌طور مفصل در خصوص آن صحبت خواهیم کرد.

تابلو چنلیوم کریستال

هرچه تابلوی نصب شده در سردر مغازه شما درخشنده‌تر باشد، در امر بازاریابی و جذب مشتری موفق‌تر عمل خواهید کرد. تابلو کریستال به سبب زیبایی و درخشندگی خیره‌کننده تمام چیزیست که برای بازاریابی به آن نیاز دارید. در فرآیند ساخت تابلو کریستال از ورق‌های پلکسی شفاف استفاده می‌شود که دقیقاً مشابه شیشه (دلیل نام‌گذاری این تابلو‌های تبلیغاتی همین موضوع است) می‌باشد با این تفاوت که این ورق‌های پلکسی مقاومت بیشتری به نسبت شیشه دارند. ورق‌های پلکسی کریستال در طرح‌، رنگ، اندازه و ضخامت‌های مختلفی در بازار وجود دارد که تابلوساز بر اساس سفارش می‌تواند نسبت به تهیه هر کدام از این ورق‌ها اقدام کند.

در گذشته در ساختار ورق‌های کریستالی از کلسیم برای شکست نور و بالا بردن چگالی استفاده می‌شد، اما در سال‌های اخیر به جای کلسیم از اکسید سرب در ساختار این ورق‌های پلکسی گلاس استفاده شد، استفاده از اکسید سرب سبب بالا رفتن چگالی و ضریب شکست نور می‌شود که زیبایی و مقاومت ورق‌های پلکسی را به مراتب بیشتر از نمونه‌های قدیمی کرده است. تابلو‌های کریستالی با استفاده از تکنیک‌های خاص با ترکیب ورق‌های پلکسی گلاس و دانه‌های کریستال ساخته می‌شود. نور بعد از عبور از این لایه (پلکسی گلاس و دانه‌های کریستال) شکسته می‌شود و در رنگ‌های زیبا (معمولاً به‌صورت 7 رنگ) و مختلفی به چشم می‌آید.

تابلو کریستالی چگونه ساخته می‌شود؟

• گام نخست: طراحی اولیه تابلو کریستال با استفاده از نرم‌افزار

طراحی اولیه تابلو تبلیغاتی با استفاده از نرم‌افزار‌های طراحی مانند اتوکد، ‌تری دی مکس و سایر نرم‌افزار‌های طراحی انجام می‌شود. در این مرحله تابلوساز می‌تواند هزینه ساخت تابلو تبلیغاتی را برآورد کند و حدود قیمت تابلوسازی سفارشی شما را مشخص کند.

• گام دوم: برش قسمت رویه حروف برجسته

بعد از مشخص شدن طرح تابلو تبلیغاتی، تابلوساز ورق‌های پلکسی را با استفاده از دستگاه‌های برش لیزری برش می‌دهد. هزینه کارکرد دستگاه‌های برش لیزری به‌صورت دقیقه‌ای می‌باشد پس اگر طرح تابلو تبلیغاتی شما ریزه کاری زیاد و طراحی پیچیده‌ای داشته باشد، دستگاه مدت زمان بیشتری برای برش نیاز دارد و در نتیجه قیمت نهایی تابلو شما بیشتر خواهد شد.

برش حروف کریستالی

• گام سوم: ساخت لبه حروف برجسته

لبه حروف تابلو چنلیوم کریستالی با استفاده از نوار‌های چلنیوم ساخته می‌شود، نوار‌های چنلیوم در ضخامت‌های 3/0 تا 5/0 و عرض 6،7،9 و 11 سانتی‌متر در بازار موجود می‌باشد. هرچه برجستگی حروف نوشته شده بیشتر باشد، هزینه ساخت تابلو تبلیغاتی شما نیز بیشتر خواهد بود.

لبه حروف برجسته کریستالی
لبه حروف برجسته کریستالی
لبه حروف برجسته کریستالی

• گام چهارم: سرهم کردن حروف برجسته

اکنون نوبت چسباندن قسمت رویه و لبه حروف به یکدیگر می‌باشد، در این مرحله تابلوساز با استفاده از چسب‌های با کیفیت و مخصوص اقدام به مونتاژ حروف می‌کند. توجه داشته باشید چسبی که توسط تابلو ساز استفاده می‌شود باید از نوع با کیفیت باشد، در صورت استفاده از چسب‌های غیر استاندارد ممکن است دوام و زیبایی تابلو کریستال کم شود.

حروف برجسته تابلو کریستال
ساخت حروف تابلو کریستال
حروف برجسته کریستال

• گام پنجم: مشخص کردن زیر ساز حروف برجسته

معمولاً برای قسمت زیر حروف برجسته از ورق‌های پی وی سی استفاده می‌شود. چوب ترموود و ورق‌های کامپوزیت از جمله متریال محبوب در بازار می‌باشد که استفاده از آن‌ها به عنوان زیر ساز حروف برجسته مرسوم است. توجه داشته باشید که نورپردازی تابلو بر روی این زیر ساز نصب می‌شود، پس در انتخاب زیر ساز وسواس به خرج دهید چرا که یک زیر ساز نامناسب عملکرد تابلوی شما را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

• گام ششم: نورپردازی تابلوی چنلیوم کریستالی

برای نورپردازی تابلو کریستال از لامپ‌های ال ای دی و بلوک‌های اس‌ام دی استفاده می‌شود. برای روشن شدن تابلو تبلیغاتی به یک منبع تغذیه برای تبدیل برق 220 ولت به 12 ولت نیز نیاز دارید.

نورپردازی تابلو کریستال
نصب smd تابلو کریستال

مزایای تابلو چنلیوم کریستالی

 • طول عمر تابلو‌های چنلیوم کریستالی بیشتر از سایر نمونه‌های موجود در بازار (تابلو پلکسی، تابلو فلکسی و. .) است.
 • با توجه به نورپردازی داخلی و زیبایی خیره‌کننده تابلو کریستالی دیگر نیاز به نصب هیچ گونه پروژکتور و نورپردازی اضافی ندارید.
 • تابلو‌های تبلیغاتی چلنیوم کریستالی مصرف برق کمی دارند و به شما در کاهش هزینه‌های ماهیانه به شدت کمک خواهند کرد.
 • تابلو کریستال در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مانند برف، باران، طوفان، باد، گرما، رطوبت و. . مقاوم هستند.
 • این تابلو‌های تبلیغاتی در برابر تغییرات رنگ و شکل مقاوم هستند، این موضوع به این معنی است که بعد از گذشت زمان هیچ‌گونه تغییری در تابلوی شما به‌وجود نخواهد آمد.
 • اگر برای نورپردازی تابلو از بلوک‌های اس‌ام دی استفاده شود، امکان شست شوی تابلو تبلیغاتی برای شما وجود خواهد داشت.
 • تابلو‌های کریستالی در برابر نفوذ هرگونه گرد و غبار و آلودگی مقاوم هستند.
 • امکان اجرای طرح دلخواه شما وجود دارد.
 • تنوع رنگ در این تابلو‌های تبلیغاتی زیاد است و دست شما برای انتخاب رنگ تا حدود زیادی باز است.
تابلو کریستال
تابلو کریستال
crystal-channelium-signs
تابلو کریستال
crystal-channelium-signs
crystal-channelium-signs
crystal-channelium-signs
crystal-channelium-signs

قیمت تابلو چنلیوم کریستالی

معمولاً تعیین دقیق قیمت تابلو چنلیوم کریستالی کار بسیار دشواری است، زیرا عوامل بسیار زیادی بر قیمت تابلو کریستال تأثیر دارند که در زیر برخی از این عوامل را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

 • ورق‌های پلکسی گلاس در ضخامت‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار وجود دارند، نوع ورق‌های پلکسی گلاس به کار رفته شده در ساخت تابلو از عوامل مهم تأثیرگذار بر قیمت نهایی تابلوی شما می‌باشد.
 • مهمترین عامل در قیمت تابلو تبلیغاتی متراژ آن می‌باشد، هرچه متراژ تابلوی سفارش داده شده‌ی شما بیشتر باشد قیمت نهایی تابلوی شما بیشتر خواهد بود.
 • میزان برجستگی حروف نوشته شده بر روی تابلو تبلیغاتی نیز از جمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت محصول شما می‌باشد.
 • نوع فونت نوشتار، طرح تابلو و قلم نوشتاری همه و همه بر قیمت تابلو مؤثر هستند.
 • همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، زیر ساز تابلو تبلیغاتی تأثیر بسیار زیادی بر قیمت تابلوی شما دارد. ورق‌های کامپوزیت از جمله ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین متریال موجود در بازار هستند که میتوانید برای داشتن تابلو سازی مقرون به صرفه از این ورق‌ها برای زیر ساز تابلوی خود استفاده کنید.
 • معمولاً برای نورپردازی تابلو‌های چلنیوم کریستال از بلوک‌های اس‌ام دی استفاده می‌شود، این بلوک‌ها قیمت بیشتری به نسبت لامپ‌های ال ای دی دارند. شما به منظور کاهش هزینه‌های خرید می‌توانید از لامپ‌های ال ای دی استفاده کنید اما این موضوع توسط ما پیشنهاد نمی‌شود.
 • در بازار منبع تغذیه برند‌های مختلف وجود دارد که به طبع قیمت متفاوتی نیز دارند. بهتر است در خرید منبع تغذیه صرفه‌جویی را کنار بگذارید و یک محصول خوب از یک برند عالی تهیه کنید.
 • نصب برخی امکانات و آپشن‌ها بر روی تابلوی تبلیغاتی شما می‌تواند قیمت آن را بیش از پیش افزایش دهد از جمله مهمترین این عوامل می‌توان به تکنیک نورپردازی نور مخفی، پلکسی دوبل، پانچ لبه حروف، پانچ قسمت پلکسی، نصب ریموت کنترل به منظور روشن و خاموش کردن تابلو تبلیغاتی و. . اشاره کرد.

کاربرد تابلو‌های تبلیغاتی کریستال

تابلو‌های تبلیغاتی کریستال به سبب زیبایی منحصر به فردی که دارند، مورد توجه عموم مردم قرار می‌گیرد و یک گزینه خرید عالی برای صاحبین مشاغل‌های مختلف می‌باشد. معمولاً از تابلو کریستال در سردر مغازه‌های کوچک، فروشگاه‌های بزرگ، شرکت‌ها، مکان‌های لوکس، کافی‌شاپ‌ها، مزون‌ها و. . استفاده می‌شود. اگر به دنبال یک تابلو خیره‌کننده و همه فن حریف هستید پیشنهاد ما به شما تابلو کریستال می‌باشد.

جمع‌بندی

اکنون با تابلو کریستالی تا حدود زیادی آشنایی پیدا کرده‌اید و به راحتی می‌توانید اقدام به سفارش و تهیه تابلوی مورد نظر خود اقدام کنید. پیشنهاد تیم نویسنده این محتوا به شما عزیزان همراه این است که برای جلوگیری از هرگونه خسارت و زیان مالی حتماً از مکان‌های معتبر و شرکت‌های خوشنام ساخت تابلو‌های تبلیغاتی اقدام به ثبت سفارش کنید، زیرا کیفیت نهایی محصول شما به خلاقیت و مهارت تابلوساز بسیار بستگی دارد.

چنانچه نیاز به مشاوره بیشتر دارید میتوانید با شماره های 09121390129 و 02632570000 و 02632570001 و 02632570002 و 02632570003 با کارشناسان مجموعه تابلوسازی هامن تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.