صاحبان مشاغل برای جلب نظر هر چه بیشتر مشتریان از رنگ طلایی در تابلو تبلیغاتی استفاده می‌کنند. تابلو‌ چنلیوم در مدل‌های مختلفی مانند تابلو چنلیوم الماسی، تابلو چنلیوم ستاره‌ای، تابلو چنلیوم پلکسی، تابلو چلنیوم ساده و تابلو چلنیوم طلایی ساخته می‌شود. تابلو چلنیوم طلایی یکی از زیباترین تابلو‌های موجود در بازار می‌باشد که مورد استقبال خیل کثیری از افراد قرار گرفته است. در این محتوا به طور اختصاصی به بررسی تابلو‌های چلنیوم طلایی می‌پردازیم اگر شما هم مشتاق آشنایی با این تابلو‌های تبلیغاتی زیبا می‌باشید تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

تابلو‌های چنلیوم طلایی چگونه ساخته می‌شوند؟

تابلو‌های چلنیوم طلایی در چند مرحله ساخته می‌شوند که در زیر به طور مختصر در خصوص هر کدام از این مراحل داده شده است.

• مرحله اول» طراحی تابلو‌های چلنیوم طلایی با استفاده از نرم‌افزار‌های طراحی

• مرحله دوم» برش حروف برجسته تابلوی چلنیوم طلایی

بعد از طراحی تابلو توسط نرم‌افزار‌های طراحی، تابلوساز با استفاده از دستگاه‌های برش لیزری اقدام به برش حروف طراحی شده بر روی پلکسی می‌کند.

• مرحله سوم » سرهم کردن و مونتاژ حروف

بعد از اینکه حروف توسط لیزر برش داده شد، تابلوساز اقدام به مونتاژ و نصب رویه و لبه حروف به هم می‌کند. لبه‌های چلنیوم با استفاده از چسب‌های مخصوص به پلکسی متصل می‌شوند، هرچه کیفیت چسب استفاده شده بیشتر باشد کیفیت محصول نهایی بیشتر خواهد بود.

• مرحله چهارم» تعیین زیر ساز تابلو

اکنون که ساخت حروف برجسته تمام شده است، نوبت به انتخاب یک زیر ساز مناسب برای دوام بیشتر تابلو‌های چلنیوم طلایی می‌باشد. برای زیر‌سازی مناسب تابلو‌های چلنیوم باید از ورق‌های با 8 تا 10 میل استفاده شود (ورق‌های PVC و چوب ترموود). بهترین گزینه برای زیر‌سازی این تابلو‌ها، ورق‌های PVC می‌باشد. این ورق‌ها در برابر شرایط جوی مقاومت بسیار خوبی داشته و طول عمر تابلو را افزایش می‌دهد.

• مرحله پنجم» نورپردازی

برای روشنایی و نورپردازی تابلو‌های چلنیوم طلایی از دو مدل لامپ ال ای دی و اس ام دی استفاده می‌شود. لامپ‌های اس‌ام دی کیفیت نوردهی بیشتر، طول عمر بالاتر و ضد آب هستند، از این رو بهتر است هنگام سفارش تابلو به تابلوساز اعلام کنید که از لامپ‌های اس‌ام دی به جای ال ای دی در تابلوی شما استفاده کند. فاصله‌ی لامپ‌ها بسیار مهم است تا هیچ نقطه تاریکی  در تابلو وجود نداشته باشد. برای روشن شدن لامپ‌ها به یک منبع تغذیه نیاز است، معمولاً منبع تغذیه مورد نیاز برای روشن کردن لامپ‌های تابلو از نوع 12 ولت می‌باشند.

• مرحله آخر» سرهم کردن تابلو چلنیوم طلایی

اکنون تابلوی شما آماده شده است، فقط باید سطح PVC و حروف برجسته را کاملاً تمیز کنید و در محل مورد نظر نصب شود.

انواع تابلو چلنیوم طلایی

• تابلو چنلیوم طلایی ساده

در ساخت این تابلو‌های چلنیوم از ورق‌های پلکسی طلایی برای قسمت رویی تابلو و یک رول چلنیوم طلایی برای ساخت لبه‌های حروف استفاده می‌شود.

Golden-Channelium-sign
Golden-Channelium-sign

• تابلو چلنیوم طلایی دوبل پلکسی

در این تابلو‌های طلایی از دو لایه ورق پلکسی استفاده می‌شود، برای لبه‌های حروف نیز از رول‌های چلنیوم طلایی استفاده می‌شود.

Golden-Channelium-sign
Golden-Channelium-sign

• تابلو چلنیوم طلایی پانچ

وجود سوراخ‌های در سطح پلکسی و یا لبه حروف باعث می‌شود تا نور از این سوراخ‌ها به بیرون تابیده شود و در نتیجه زیبایی تابلوی تبلیغاتی به مراتب بیش از پیش شود. در صنعت تابلو‌سازی به این تکنیک به اصلاح پانچ کردن می‌گویند و تابلو‌های ساخته شده با استفاده از این تکنیک را تابلو چنلیوم پانچ می‌گویند. تابلو‌های تبلیغاتی طلایی پانچ از نظر زیبایی بی‌نظیر هستند.

Golden-Channelium-sign
punch-channelium-shop-sign

• تابلو چلنیوم طلایی اندریک

نور اندریک یا نور مخفی یکی از تکنیک‌های نور پردازی است که زیبایی تابلو‌های تبلیغاتی را چندین برابر می‌کند. برای ساخت تابلو‌های چلنیوم طلایی نور اندریک از لامپ‌های اس‌ام دی استفاده می‌شود، لامپ‌های اس‌ام دی در لایه زیرین تابلو نصب می‌شود و هنگام روشن شدن تابلو علاه بر قسمت‌های حروف برجسته قسمت‌های زیرین تابلو نیز روشن خواهد شد.

Golden-Channelium-sign
Golden-Channelium-sign
Golden-Channelium-sign

مزایای تابلو‌های چلنیوم طلایی

از جمله مزایای تابلو‌های چلنیوم طلایی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • اگر این تابلو‌های تبلیغاتی با استفاده از مواد اولیه با کیفیت در شرکت‌های معتبر و توسط افراد معتبر ساخته شود، طول عمر این تابلو‌ها به نسبت سایر مدل‌های موجود در بازار بیشتر خواهد بود.
 • با توجه به سطح درخشان و نورپردازی مناسب این تابلو‌های تبلیغاتی، دیگر به هیچ پروژکتور و نورپردازی عجیب و غریبی در سر در مغازه خود نیاز نخواهید داشت.
 • تابلو‌های چلنیوم طلایی مصرف برق کمتری خواهند داشت و به شما در بهینه‌سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های جاری کمک بسیار زیادی خواهند کرد.
 • تعمیر این تابلو‌های تبلیغاتی بسیار راحت است و در صورت به وجود آمدن هرگونه اشکال در کارکرد تابلو، شما به راحتی می‌توانید آن را تعمیر کنید.
 • این تابلو‌ها در برابر شرایط جوی مختلف مانند برف، باران، سرما، گرما و. . بسیار مقاوم هستند.
 • این تابلو‌ها در برابر تغییر شکل و تغییر رنگ بسیار مقاوم هستند و در طول زمان هیچگونه تغییری در اندازه و رنگ آن‌ها به وجود نخواهد آمد.
 • معمولاً نورپردازی تابلو‌های تبلیغاتی با استفاده از لامپ‌های اس‌ام دی انجام می‌شود که ضد آب هستند، پس شما به راحتی می‌توانید در صورت نیاز تابلوی تبلیغاتی خود را بشویید.
 • حروف برجسته ساخته شده از چلنیوم دارای یک نوار اسفنجی می‌باشند، این لایه اسفنجی به مقاوم بودن تابلو‌های تبلیغاتی در برابر گرد و غبار کمک می‌کند.
 • یا توجه به انعطاف‌پذیری ورق‌های چلنیوم و پلکسی امکان اجرای طرح‌های مختلف برای شما وجود دارد.

معایب تابلو‌های چلنیوم طلایی

هر محصول در کنار مزایای که دارد، معایب مخصوص به خود را نیز دارد. طبق تحقیقات به عمل آمده در صورتی‌که در فرآیند ساخت تابلو‌های تبلیغاتی از مواد اولیه با کیفیت استفاده شود، تابلو‌ چلنیوم عیب خاصی نخواهند داشت.

عوامل تعیین کننده قیمت تابلو چلنیوم طلایی

باید بدانید که فاکتور‌های متفاوتی در قیمت تابلو‌های چلنیوم طلایی مؤثر می‌باشند، مهمترین و اصلی‌ترین عامل در تعیین قیمت تابلو‌های چلنیوم طلایی اندازه و سایز تابلو می‌باشد. به عبارتی می‌توان گفت هرچه تابلوی چلنیوم طلایی شما بزرگتر باشد، هزینه بیشتری برای ساخت آن باید پرداخت کنید.

میزان برجستگی حروف، اندازه قلم نوشتار، نوع نوشتار، نوع لامپ‌های استفاده شده در نورپردازی، زیر ساز حروف و منبع تغذیه از جمله سایر عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت تابلو می‌باشند. وجود برخی آپشن‌ها قیمت تابلو چلنیوم  سفارشی شما را بالاتر می‌برد از جمله مهمترین این آپشن‌ها و امکانات نصب شده بر روی تابلو‌های تبلیغاتی چلنیوم طلایی می‌توان به نصب نور اندریک (نور مخفی)، پلکسی‌های آیینه‌ای، استفاده از نور‌های 7 رنگ (RGB)، استفاده از پلکسی دوبل، پانچ کردن لبه‌ها، پانچ پلکسی و. . اشاره کرد.

هنگام سفارش یک تابلوی چلنیوم طلای باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 • کیفیت متریال به کار رفته در فرآیند ساخت تابلو:

همان‌طور که اشاره شد، کیفیت مواد و متریال استفاده شده در فرآیند ساخت تأثیر بسیار زیادی در محصول نهایی شما خواهد داشت. بیشتر ورق‌های چلنیوم موجود در ایران وارد شده از کشور چین هستند و ممکن است بعضی فروشندگان ادعا کنند که بهترین جنس‌ها خارجی را در تابلوی شما استفاده خواهند کرد که این موضوع با توجه به نوسانات و قیمت روز افزون دلار و یورو تقریباً غیر ممکن است. البته جنس‌های چینی موجود در بازار دارای درجه‌های‌بندی مختلف کیفی هستند، بهتر است به دنبال ورق‌های با کیفیت چینی موجود در بازار باشید.

 • ضخامت PVC استفاده شده در تابلو چلنیوم طلایی:

پی وی سی استفاده شده در تابلو، تأثیر بسیار زیادی در استحکام تابلوی شما خواهد داشت. معمولاً ورق‌های پی وی سی در ضخامت 8،10 و 16 میلی‌متر در بازار وجود دارد، بهتر است از ورق‌های 10 میلی‌متر در فرآیند ساخت تابلو استفاده شود. اگر حروف ما دارای قطر قلم بزرگ باشد می‌توانید از ورق‌های 16 میلی‌متر نیز استفاده کنید اما معمولاً ورق‌های 10 میلی‌متر جوابگوی نیاز شما خواهد بود.

 • استفاده از دستگاه‌های برش لیزری در طول فرآیند ساخت:

اگر از دستگاه‌های برش لیزری در برش ورق‌های پی وی سی و پلکسی استفاده شود، همه چیز با هم جفت و جور خواهد شد و دیگر هیچ منفذی برای ورود آب و گرد و غبار به داخل تابلو تبلیغاتی وجود نخواهد داشت.

 • نحوه‌ی نصب تابلوی تبلیغاتی:

نصب و برق کشی تابلوی تبلیغاتی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بهتر است از افراد ماهر در زمینه نصب و همچنین سیم ضخیم برای برق کشی تابلو استفاده کنید.

جمع‌بندی

نصب یک تابلوی چلنیوم طلایی بر سر در مغازه شما می‌تواند، محل کسب و کار شما را در کانون توجهات قرار دهد. علاوه بر زیبایی این تابلو‌های تبلیغاتی بسیار با کیفیت و با دوام نیز می‌باشند. تابلو‌های تبلیغاتی چلنیوم طلایی در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند بهتر است قبل از سفارش با این طرح‌ها آشنایی لازم را داشته باشید تا طرح دلخواه خود را سفارش دهید. از همراهی شما تا انتهای این محتوا بسیار سپاسگزاریم، امیدواریم این محتوا مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.