golden-plexiglass-signs

تابلو پلکسی طلایی

به جرات می توان گفت که تابلو مغازه شیک و خاص می‌تواند در جذب مشتری تاثیرگذار باشد. یکی از انواع این مدل‌ها، تابلو پلکسی طلایی است که از جذاب‌ترین و پرفروش‌ترین نوع این تابلوها محسوب می‌شود. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم هر آنچه را که باید درباره تابلو پلکسی طلایی بدانید، برای شما عزیزان شرح دهیم. پس اگر به فکر دیده شدن کسب و کارتان هستید تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

چنانچه پس از مطالعه مقاله سوالی برای شما پیش آمد، در بخش نظرات آنرا مطرح کنید یا با شماره های 09121390129 و 02632570000 و 02632570001 و 02632570002 و 02632570003 با کارشناسان مجموعه تابلوسازی هامن تماس بگیرید.

ورق پلکسی گلاس
رول پلکسی گلاس
ورقهای رنگی پلکسی گلاس

پلکسی گلاس چیست؟

پلکسی گلاس یا پلی متیل متاکریلات نوعی ترموپلاستیک ساخته شده از مواد پلیمری است که در صنعت‌های مختلف کاربرد دارد. پلکسی گلاس در واقع ورقی تقریبا خشک، کمی منعطف، وزن بسیار کم، شفافیتی بیشتر از شیشه و با مقاومت بالا است که به راحتی می‌توان بر روی آن طرح‌های مختلف را حکاکی و لیزر کاری کرد. همین ویژگی‌ها باعث شده تا از این ورق در ساخت محصولات تزئینی و حتی دکوراسیون استفاده شود. تابلو پلکسی طلایی نیز از همین متریال باکیفیت ساخته می‌شود.

ورق‌های پلکسی گلاس انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به پلکسی آینه‌ای، پلکسی طلایی و مولتی استایل آینه‌ای اشاره کرد. هر کدام از این پلکسی‌ها ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود را دارند. پلکسی طلایی در واقع نوعی ورق پلکسی آینه‌ای است که در محصولات تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورق دارای رنگ طلایی و حالت آینه‌ای است، به گونه‌ای که می‌توانید خود را به راحتی در آن مشاهده کنید. از این ورق طلایی برای کارهای فانتزی، لوکس، دکوراتیوها، تزئینات و تابلوها استفاده می‌شود.

با توجه به تعریف‌هایی که از ورق پلکسی گلاس شد، بسیاری از افراد آن را با ورق‌های پلاستیکی اشتباه می‌گیرند. در حالی که این ورق‌ها با آنکه از جنس پلاستیک هستند، ولی تفاوت‌های بسیاری با ورق‌های پلاستیکی دارند. اولین تفاوت بین این دو شفافیت ورق‌های پلکسی گلاس است که حتی از شیشه نیز شفاف‌تر است. همین موضوع نیز یک مزیت محسوب می‌شود و باعث شده تا از آن در تولید تابلوهای تبلیغاتی و نورپردازی بر روی تابلوها استفاده شود. ورق‌های پلکسی گلاس می‌توانند 95 درصد نور را از خود عبور داده و نورپردازی متفاوت نسبت به سایر متریال‌های مورد استفاده در ساخت تابلو ایجاد کند. بنابراین ساخت تابلو با این متریال به دیده شدن بیشتر در شب کمک خواهد کرد.

تابلو پلکسی طلایی چیست؟

متریال مورد استفاده در تابلوی چلنیوم طلایی شامل: پلکسی گلاس طلایی، اس ام دی طلایی و رول‌های چلنیوم طلایی است. این تابلو به دلیل رنگ طلایی که دارد یکی از پرفروش‌ترین و جذاب‌ترین مدل‌های تابلو چلنیوم است. چرا که رنگ طلایی خود جذابیت بسیار بالایی دارد و زمانی که در کنار رنگ سیاه استفاده می‌شود، بسیار شیک و خاص خواهد شد. حتی اگر دقت کرده باشید در اغلب مکان‌های لوکس و سلطنتی از ترکیب رنگ‌های طلایی و سیاه در دکوراسیون خود استفاده کرده‌اند که باعث جذابیت بیش از حد فضا شده است. از آنجا که متریال اصلی استفاده شده در ساخت این مدل پلکسی گلاس است، به آن تابلو پلکسی طلایی نیز گفته می‌شود.

golden-plexiglass-signs
تابلو پلکسی طلایی در شب
اجزا تابلو پلکسی طلایی

انواع تابلو پلکسی طلایی

تابلوهای چلنیوم طلایی خود دارای انواع مختلفی نظیر: چلنیوم طلایی ساده، دوبل طلایی، طلایی پولکی، رینگی، پلکسی دوبل و پانچی هستند که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند. در ادامه توضیحاتی درباره انواع تابلو چلنیوم طلایی برای شما عزیزان ارائه می‌دهیم تا هنگام سفارش بتوانید بر اساس معیارهای خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

• تابلو پلکسی طلایی ساده

در ساده‌ترین مدل تابلو پلکسی طلایی از یک لایه ورق پلکسی به رنگ طلایی جهت ساخت رویه حروف و رول چلنیوم طلایی به منظور ساخت لبه‌های آن استفاده می‌شود. در مرحله بعد حروف و لبه‌های ساخته شده بر روی زیرساز تابلو که از جنس پی وی سی است، نصب می‌شوند. لامپ‌های روشنایی نیز در داخل حروف جایگذاری می‌شوند.

تابلو پلکسی طلایی
golden-plexiglass-shop-signs
golden-plexiglass-shop-signs

• تابلو پلکسی دوبل طلایی

تابلوهای پلکسی دوبل از دو ورق پلکسی در رنگ‌های متضاد ساخته می‌شوند. اطراف حروف برجسته در این مدل از تابلو پلکسی طلایی، از رول‌هایی به قطر 9-7 سانتی‌متر و به رنگ طلایی است. زیرساز تابلو نیز از جنس پی وی سی ساخته می‌شود.

golden-plexiglass-shop-signs
golden-plexiglass-signs
تابلو پلکسی طلایی

• تابلو پلکسی طلایی پانچی

تابلوهای پانچی آن دسته از تابلوها هستند که بر روی حروف و لبه‌های آن‌ها اشکال هندسی مختلفی مانند: ستاره و … توسط دستگاه  برش داده می‌شود. در تابلو پلکسی طلایی پانچی نیز رویه حروف یا لبه‌ها یا مطابق با سلیقه مشتری هر دو این بخش‌ها به اشکال هندسی مختلف مانند: ستاره، مربع، دایره و … پانچ می‌شود. فاصله و طراحی قرارگیری پانچ‌ها بر روی حروف و لبه‌های آن نیز به سلیقه مشتری بستگی دارد. این پانچ‌ها می‌توانند به صورت زیگزاگی، ردیفی یا به صورت نامنظم و پراکنده در فواصل نزدیک یا دور از هم برش داده شوند. این پانچ‌ها زیبایی تابلو را به خصوص در شب بسیار زیاد می‌کند.

golden-plexiglass-signs
تابلو پلکسی طلایی

• تابلو طلایی رینگی

برای ساخت این تابلو رویه حروف و تابلو بعد از طراحی توسط دستگاه برش لیزری برش داده می‌شوند. جنس رویه حروف در این مدل همان پلکسی طلایی رنگ است. اما لبه‌های آن از جنس ورق‌های استیل که به شکل رینگ خم خورده هستند، ساخته می‌شود. لبه‌های حروف نیز توسط دستگاه‌های مخصوص حالت داده شده و خم می‌شوند.

در نهایت رویه و لبه‌های رینگی به یکدیگر مونتاژ شده و لامپ‌های روشنایی نصب می‌شوند. زیرساز این تابلو از جنس ورق پی وی سی است. اما اگر بخواهید می‌توانید زیرساز را به صورت ترکیبی نیز سفارش دهید. برای زیرساز همچنین می‌توانید از ورق‌های کامپوزیت یا چوب ترموود به جای پی وی سی استفاده کنید. این کار جذابیت تابلوی شما بسیار بیشتر کرده و چشم‌انداز خاص‌تری را ایجاد می‌کند.

تابلو پلکسی طلایی

• تابلو پلکسی طلایی پولکی

مدل پولکی برای کسانی است که دوست دارند تابلوی مغازه آن‌ها بیش از حد بدرخشد. در این مدل تابلو به منظور جذابیت و درخشش بیشتر از زیرسازهایی ساخته شده از تایل‌های پولکی استفاده می‌شود. شما می‌توانید از تایل‌هایی در اشکال هندسی مختلف مانند: دایره، لوزی، مربع و … با توجه به نوع طراحی تابلو و کارتان استفاده کنید. تابلو پولکی به دلیل سطح لغزنده‌ای که دارند، چشم هر رهگذری را به خود خیره خواهد کرد.

تابلو پلکسی طلایی

مزایای استفاده از تابلو پلکسی طلایی

تابلوهای تبلیغاتی هر کدام مزایای خاص خود را دارند. اما تابلو پلکسی طلایی مزایای بیشتری نسبت به سایر متریال‌ها دارد که باعث دیده شدن بهتر و بیشتر می‌شود. این تابلو از آن جهت که از جنس پلاستیک است، مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه برخوردار است. همچنین می‌توان آن را به راحتی به هر شکل و طرحی برش داد.

از دیگر مزایای این متریال دوام و طول عمر بالای تابلو است که باعث کاهش هزینه‌های آینده خواهد شد. زیرا این ورق‌ها در برابر نور خورشید، باران و … مقاومت بالایی دارد و همین ویژگی طول عمر آن را افزایش می‌دهد.

نورپردازی این ورق‌ها همان‌طور که در بخش قبل هم اشاره شد بسیار بالاست که باعث دیده شدن بیشتر در طول شب خواهد شد. تاثیر بسیار زیاد نورپردازی این ورق‌ها باعث شده تا امروزه این تابلوها طرفداران بیشتری داشته باشد. همچنین قیمت پایین این تابلوها به دلیل جنس پلاستیکی آن که میتواند تابلو سازی مقرون به صرفه ای را برایتان فراهم کند، از دیگر مزایای تابلوهای پلکسی طلایی محسوب می‌شود.

قیمت ورق پلکسی گلاس طلایی

ورق‌های پلکسی گلاس طلایی قیمتی بالاتر و بیشتر نسبت به ورق‌های آینه‌ای دارند. اما نوع پلکسی و شرکت سازنده این ورق‌ها بر قیمت تابلوسازی نهایی تاثیرگذارند. بنابراین هر چه کیفیت ورق پلکسی طلایی بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. معمولا این ورق‌ها در کشورهای اندونزی، چین و تایوان تولید می‌شوند که ورق‌های تایوانی کیفیت بالاتری نسبت به سایرین دارند.

قیمت تابلو پلکسی طلایی

با توجه به آنچه که در این مقاله خواندید، تابلو پلکسی دارای انواع مختلفی می باشد. همین موضوع باعث شده تا قیمت هر کدام از آن‌ها متفاوت باشد. در قیمت گذاری تابلوهای پلکسی عوامل مختلفی دخیل هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کیفیت ورق پلکسی، تک لایه یا دو لایه بودن ورق، جنس لبه‌ها، جنس زیرساز، پانچ، قطر قلم حروف و ارتفاع نصب تابلو اشاره کرد.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم هر آنچه را که باید درباره تابلو پلکسی طلایی بدانید، توضیح دهیم. امیدوارم توانسته باشیم به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم. اما نکته‌ای که باید در خصوص سفارش تابلوهای پلکسی بدانید، آن است که این ورق‌ها باید توسط افراد حرفه‌ای و ماهر برش داده شوند. بنابراین تابلوی خود را از شرکت‌ها و کارگاه‌های حرفه‌ای سفارش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.