تابلو پلکسی

تابلو پلکسی چیست؟

پلکسی نوعی پلاستیک شفاف می‌باشد که ظاهری شبیه به شیشه دارد (مقاومت پلکسی بسیار بیشتر از شیشه می‌باشد) و از پلی کربنات ساخته شده‌اند. ورق‌های پلکسی وزن بسیار کمی دارند و در برابر گرما، حرارت، رطوبت، اشعه و هر نوع مواد شیمیایی مقاوم می‌باشند. از ورق‌های پلکسی در صنایع مختلف از جمله تابلوسازی بسیار استفاده می‌شود. اولین ورق‌های پلکسی در سال 1928 تولید و در سال 1933 این ورق‌های پلاستیکی به تولید انبوه رسیدند. در ابتدا تابلو‌های پلکسی بدون نورپردازی استفاده می‌شد، اما با گذشت زمان و ورود علم نورپردازی به صنعت تابلوسازی، تابلو‌های پلکسی با نورپردازی به بازار وارد شدند. تابلو‌های نورپردازی شده پلکسی زیبایی خیره‌کننده‌ای داشتند و به سرعت مورد استقبال عموم مردم قرار گرفتند.
استفاده از تابلو پلکسی گلاس در ایران نیز قدمت زیادی دارد و از گذشته استفاده از این تابلو‌ها برای سردر مغازه‌ها مرسوم بوده است، امروزه تابلو ساز‌ها برای نورپردازی تابلو‌های پلکسی از لامپ‌های اس‌ام دی بهره می‌گیرند که زیبایی تابلو شما را چندین برابر خواهد کرد. ورق‌های پلکسی در رنگ‌های متنوعی (آبی، قرمز، سفید، زرد، صورتی و. .) و ضخامت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

چنانچه پس از مطالعه مقاله سوالی برای شما پیش آمد، در بخش نظرات آنرا مطرح کنید یا با شماره های 09121390129 و 02632570000 و 02632570001 و 02632570002 و 02632570003 با کارشناسان مجموعه تابلوسازی هامن تماس بگیرید.

انواع تابلو پلکسی

تابلو‌های پلکسی مدت زمان زیادی است که وارد بازار شده‌اند، این تابلو‌های زیبا مشتریان و طرفداران بسیار زیادی دارند. با توجه به استقبال مردم از این مدل تابلو، تابلو ساز‌ها با به کارگیری صنعت و سلیقه اقدام به تولید انواع مختلفی از این تابلو‌ها کرده‌اند از جمله مهمترین نمونه تابلو پلکسی موجود در بازار می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

• تابلو پلکسی ساده

تابلو پلکسی گلاس
plaxiglass sign

اگر در فرآیند ساخت تابلو پلکسی از هیچ تکنیک و رنگی استفاده نشود، در این صورت تابلوی تبلیغاتی شما یک تابلو پلکسی ساده می‌باشد. قیمت تابلو پلکسی ساده کمتر از سایر نمونه‌های موجود در بازار هستند پس اگر به دنبال یک تابلو پلکسی مقرون به صرفه می‌باشید، انتخاب اول شما قطعاً تابلو پلکسی ساده می‌باشد.

• تابلو پلکسی دوبل

ساخت تابلو‌های پلکسی دوبل دقیقاً مشابه تابلو پلکسی ساده است، با این تفاوت که یک لایه اضافی پلکسی در قسمت رویه کار به کار رفته شده است. تابلو‌های پلکسی دوبل معمولاً قیمت بالاتری از سایر نمونه‌های موجود در بازار دارند، اما زیبایی خیره‌کننده این تابلو‌های تبلیغاتی در طول شب و روز سبب شده است تا استفاده از این تابلو‌ها مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گیرد.

plaxiglass shop sign

• تابلو پلکسی الماسی

یکی از زیباترین و خلاقانه‌ترین طرح‌های در تابلو‌های تبلیغاتی، تابلو پلکسی الماسی می‌باشد، این تابلو‌های تبلیغاتی همانند یک الماس درخشان سردر مغازه و محل کسب و کار شما خواهند درخشید. در این روش با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی قسمت رویه حروف برجسته اشکال مختلفی مانند دایره، ستاره، لوزی و. . برش داده می‌شود. نور با عبور از این قسمت‌های برش خورده به بیرون می‌تابد و نمای زیبایی به تابلوی شما می‌دهند.

• تابلو پلکسی کریستالی

تابلو پلکسی گلاس
تابلو پلکسی چیست؟

در ساخت این تابلو‌های تبلیغاتی از ورق‌های پلکسی و دانه‌های کریستال با یک تکنیک خاص استفاده می‌شود. تابلو پلکسی کریستالی از جمله زیباترین نوع تابلو‌های موجود در بازار می‌باشند. بعد از روشن شدن تابلو و عبور نور از پلکسی، کریستال‌های موجود در تابلو شروع به درخشیدن و خود نمایی می‌کنند.

• تابلو پلکسی نوراندریک

plaxiglass sign lighting
نمونه کار تابلو پلکسی گلاس

تابلو نوراندریک که در بازار با نام نور مخفی نیز شناخته می‌شوند، از جمله زیباترین تابلو‌های پلکسی موجود در بازار می‌باشند. در تابلو‌های نوراندریک علاوه بر نورپردازی حروف برجسته، فضای خالی بین حروف برجسته و زمینه تابلو با استفاده از لامپ‌های ال ای دی، اس‌ام دی و یا نئون نورپردازی می‌شوند.

• تابلو پلکسی پانچی

پانچ کردن به معنی سوراخ کردن می‌باشد، در صنعت تابلوسازی برای زیباتر کردن تابلو تبلیغاتی معمولاً قسمت‌های لبه و رویه حروف برجسته را پانچ می‌کنند. بعد از پانچ پلکسی نور از این سوراخ‌ها به بیرون نفوذ می‌کند و تابلوی شما را بیش از پیش زیبا خواهند کرد.

عوامل تعیین کننده قیمت تابلو پلکسی

ساخت تابلو‌های تبلیغاتی تعرفه و قیمت مشخصی ندارند و عوامل بسیار زیادی بر قیمت تابلوسازی مؤثر می‌باشد. بهتر است بدانید که کیفیت نهایی تابلوی شما مستقیماً با قیمت نهایی محصول رابطه مستقیم دارد. مهمترین عامل در قیمت تابلو تبلیغاتی پلکسی متراژ تابلو می‌باشد، علاوه بر متراژ عوامل دیگری بر قیمت نهایی محصول شما تأثیر دارند که در زیر مختصراً به این عوامل اشاره شده است:

• نوع پلکسی گلاس استفاده شده

در بازار ورق‌های پلکسی گلاس در ضخامت و طرح‌های مختلفی وجود دارد، قیمت پلکسی گلاس متأثر از ضخامت و طرح آن می‌باشد.

• برجستگی لبه حروف و طرح‌های نوشته شده

مقدار برجستگی حروف و طرح‌های نوشته شده بر روی تابلو پلکسی تأثیر بسیار زیادی بر قیمت محصول شما خواهد داشت و هر چه لبه کلمات بیشتر باشد، تابلوی شما زیباتر و قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

• رویه حروف برجسته

ورق‌های پلکسی در طرح‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند که بسته به طرح، رنگ و ضخامت این ورق‌ها قیمت مختلفی دارند. این تفاوت‌ها بر قیمت نهایی محصول شما تأثیر خواهند گذاشت.

• زیر ساز تابلو پلکسی

نصب تابلو پلکسی

برای زیر ساز تابلو‌های تبلیغاتی از ورق‌های پی وی سی، چوب ترموود، ورق‌های کامپوزیت و. . استفاده می‌شوند. این متریال قیمت‌های مختلفی دارند که بر قیمت نهایی تابلو شما تأثیر‌گذار خواهند بود.

• نور پردازی و منبع تغذیه

تابلو پلکسی گلاس نورپردازی شده
تابلو پلکسی در شب

نور پردازی یکی از مهمترین قسمت‌های ساخت تابلو‌های تبلیغاتی می‌باشد، از لامپ‌های ال ای دی و اس‌ام دی برای نورپردازی تابلو پلکسی استفاده می‌شود. لامپ‌های اس‌ام دی و ال ای دی در مدل‌های و رنگ‌بندی‌های مختلفی در بازار وجود دارند که تأثیر بسیار زیادی بر قیمت محصول شما خواهد داشت. منبع تغذیه در تابلو‌های تبلیغاتی وظیفه تبدیل برق 220 ولت شهری به 12 ولت مورد نیاز برای لامپ‌های اس‌ام دی و ال ای دی را دارند، منبع تغذیه نیز مانند سایر مواردی که در بالا اشاره شد نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت محصول شما خواهد داشت.

مزایای تابلو پلکسی گلاس

ورق‌های پلکسی به دلیل جنس مقاوم و منحصر به فرد دارند، این ویژگی‌ها سبب شده است تا از این ورق‌ها در صنایع مختلف از جمله تابلوسازی بسیار استفاده شود، در زیر برخی از مهمترین مزیت‌های استفاده از ورق‌های پلکسی در ساخت تابلو‌های تبلیغاتی را با هم مرور خواهیم کرد:

• ضد گرد و غبار بودن

ورق‌های پلکسی به هیچ عنوان گرد و غبار و دوده‌های صنعتی را به خود جذب نمی‌کند. اگر در استفاده‌های طولانی مدت بر روی تابلو شما اثرات کثیفی و گرد و غبار دیده شد، کافیست یک دستمال مرطوب بردارید و آن را بر روی تابلو بکشید تا مثل روز اول تمیز و زیبا شود.

• مقاوم در برابر خط و خش

تابلو‌های تبلیغاتی در برابر خط و خش تا حدود قابل قبولی مقاوم هستند، توجه داشته باشید که این ورق‌های پلکسی در برابر خراشیدگی‌های شدید بسیار آسیب‌پذیر هستند.

• وزن کم و مقاومت بالا

ورق‌های پلکسی مقاومت 5 برابر شیشه دارند و در برابر ضربه، خط و خش تا حدودی مقاومت هستند. این ورق‌های برخلاف شیشه خاصیت انعطاف‌پذیری بالایی دارند.

• مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف

تابلو‌های تبلیغاتی در محیط بیرون و در برابر شرایط مختلف آب و هوایی نصب می‌شوند، یکی از مهمترین ویژگی‌های تابلو‌های پلکسی گلاس مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی است. تابلو پلکسی در برابر شرایط جوی مختلف مانند برف، باران، تابش نور خورشید، گرما، سرما و. . بسیار مقاوم هستند.

• رنگ‌بندی متنوع

ورق‌های پلکسی در دو نوع مات و شفاف با رنگ‌بندی‌های متنوع در بازار موجود می‌باشند. این تنوع رنگ و طرح به شما کمک می‌کند تا در هنگام طراحی دست شما برای انتخاب رنگ کاملاً باز باشد و بهترین رنگ‌ها را برای تابلو خود انتخاب کنید.

plaxiglass shop sign
تابلو پلکسی رنگی

معایب تابلو پلکسی گلاس

تنها موردی که برای معایب تابلو پلکسی گلاس میتوان به آن اشاره کرد، نیاز به تابلوساز حرفه‌ای برای ساخت و نصب آن می باشد.

جمع‌بندی

صاحبین تجارت‌های مختلف همواره به دنبال ابزار‌های هستند تا با استفاده از آن به سود و درآمد بیشتر دست پیدا کنند، تبلیغات یکی از مهمترین ابزار‌ها برای رونق دادن به کسب و کار‌های مختلف می‌باشد. پس اگر به دنبال جذب مشتری و در نتیجه سود بیشتر هستید، باید در امر تبلیغات از رقبای خود پیشی بگیرید. تبلیغات بصری و محیطی یکی از روش‌های بسیار کارآمد تبلیغاتی می‌باشد که به هرچه بهتر دیده شدن کسب و کار شما کمک می‌کند. بنر‌های تبلیغاتی، تابلو‌های سر در مغازه و. . از جمله مهمترین روش‌های تبلیغات بصری می‌باشند. هرچه این تابلو‌های تبلیغاتی زیباتر باشند، توجه افراد بیشتری را به خود جلب می‌کنند (جلب توجه بیشتر = سود بیشتر).  استفاده از مواد باکیفیت در فرآیند ساخت تابلو تبلیغاتی تضمین‌کننده ماندگاری و زیبایی تابلو شما می‌باشد. اگر قصد سفارش و تهیه یک تابلو تبلیغاتی پلکسی برای سر در مغازه و محل کسب و کار خود را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از شرکت‌های معتبر اقدام به ثبت سفارش نمایید و ملاک انتخاب خود را فقط تابلو مغازه ارزان قیمت قرار ندهید..

نمونه کارهای (پلکسی) تابلوسازی هامن

ورق بزنید...

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.