رنگ برای تابلو مغازه

آیا تاکنون پیش آمده که به صورت ناخودآگاه جذب برخی مغازه‌ها و مکان‌ها شوید؟ یا در برخی مکان‌ها احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشید؟ آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده‌اید که چرا در طبیعت و هنگام دیدن مکان‌های سرسبز احساس نشاط و شادابی دارید؟ رنگ‌ها پر قدرت‌ترین عناصری هستند که تاثیر مستقیمی بر حالات، رفتار‌ها و حتی شخصیت انسان‌ها می‌گذارند. در حوزه روانشناسی نیز یک گرایش مربوط به رنگ‌ها وجود دارد. حتی تصور جهانی بدون رنگ غیرممکن است.

شما می‌توانید با استفاده رنگ‌ها نه تنها حالات روحی خود را تغییر دهید، بلکه در کسب و کار نیز از قدرت رنگ‌ها برای برندسازی و جذب مشتری بیشتر استفاده کنید. رنگ لوگوی برند در واقع جز بصری اصلی آن به شمار می‌رود که تاثیر بسیاری بر مخاطبان و مشتری‌های هدف شما خواهد گذاشت. اما بهترین رنگ برای تابلو مغازه چه رنگی است؟ چگونه با انتخاب رنگ مناسب بر احساسات مشتری‌ها تاثیر بگذاریم و خود را به یک برند به یاد ماندنی تبدیل کنیم؟ با ما همراه باشید تا به شما در انتخاب بهترین رنگ‌ها کمک کنیم.

استفاده از روانشناسی رنگ‌ها در تبلیغات و بازاریابی

مغز انسان به گونه‌ایست که برای شناسایی ویژگی‌های یک محصول به رنگ آن توجه بیشتری می‌کند. به عنوان مثال رنگ سبز فسفری اگر بر روی بسته‌بندی یک کاپ کیک باشد، بسیار تهوع‌آور است. در حالی که برای صفحه کامپیوتر رنگی مناسب محسوب می‌شود. در کل بین مغز انسان و رنگ‌ها یک ارتباط خاصی برقرار است که از آن می‌توان جهت ایجاد ارتباط بین بازاریابی محصولات و مشتری‌های هدف نهایت استفاده را کرد. در صورتی که بتوانید رنگ‌های مناسبی را انتخاب کنید، بدون شک شاهد پیشرفت کسب و کارتان خواهید بود. اما انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه کاری کاملاً علمی است که ما در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

تاثیر رنگ‌ها بر ذهن انسان

هر رنگی برای یک کار خاص مناسب است. حوزه روانشناسی رنگ‌ها فقط مربوط به برانگیختن احساسات افراد نیست. بلکه در رابطه با استفاده از رنگ‌ها با هدف برآورده کردن انتظارات مصرف‌کننده‌ها برای محصولات است. این مسأله را با مثالی برای شما شرح می‌دهیم.

زمانی که برای یک بانک از رنگ‌های زرد روشن و نارنجی یا برای محصولات بهداشتی زنانه از رنگ‌هایی مانند طوسی یا قهوه‌ای برای لوگو استفاده شود، حس خوبی را منقل نخواهد کرد. زیرا این رنگ‌ها مطابق با انتظارات شما نیستند. در واقع انتظارات ما از رنگ‌های مختلف تا حدودی ریشه بیولوژیکی دارد.

رنگ قرمز

قرمز رنگی بسیار مناسب برای لوگوی برندهای مواد غذایی است. اگر دقت کرده باشید اغلب برند‌ها و حتی بسته‌بندی محصولات خوراکی نیز به رنگ قرمز هستند. علت این انتخاب آن است که ما رنگ قرمز را در میوه‌ها به معنی رسیده می‌دانیم. حتی گوشت تازه برش خورده نیز به رنگ قرمز است. به همین دلیل ذهن ما با دیدن محصولات خوراکی به رنگ قرمز ناخودآگاه جذب آن‌ها می‌شود. ارتباط ما با رنگ‌ها می‌تواند از فرهنگ، پیشینه و حتی سلیقه فردی ما نشات بگیرد.
رنگ برای تابلو مغازه

رنگ سبز

رنگ سبز نیز برای برندهای آرام، بالغ و حرفه‌ای بسیار مناسب است. این رنگ در واقع کاهش‌دهنده فشار خون و ضربان قلب است. به همین دلیل زمانی که در فضاهای سرسبز و جنگل‌ها قرار می‌گیرید، حس نشاط و شادابی دارید. در علم روانشناسی این رنگ به معنی محیط‌زیست، پول، ثروت، سلامت، خوش‌شانسی، توازن، تعادل، تسکین و بازسازی است. بنابراین یک انتخاب مناسب برای محصولات ارگانیک، مراکز درمانی و برندهای دوستدار محیط‌زیست است.
shop-sign-color

رنگ نارنجی

نارنجی نیز رنگی شاد و صمیمی است که گرمی و انرژی زیادی دارد. این رنگ نشانه جوانی، توان مالی، سرزندگی، شوخ طبعی و تغییرات فصلی است که از آن برای محصولات مربوط به کودکان می‌توان استفاده کرد. زیرا بچه‌ها به شدت جذب و پر جنب و جوش می‌کند. در علم روانشناسی برای کسب و کار‌ها، رنگ نارنجی به معنی مفید بودن محصولات یک برند برای همه افراد است.
shop-sign-color

رنگ بنفش

بنفش رنگی افسانه‌ای، مرموز و کمیاب در طبیعت می‌باشد که نشانه لوکس بودن، نماد خانواده‌های سلطنتی، شعبده‌بازی، رمز و راز، ثروت، خیال‌پردازی و معنویت است. این رنگ در واقع حس ثروت، قدرت و تجمل را در ذهن افراد ایجاد می‌کند.
رنگ برای تابلو مغازه

رنگ سیاه

سیاه رنگی است که از نظر فنی به معنی نبود هیچ رنگی می‌باشد. اما همین رنگ سیاه در علم روانشناسی نشانه قدرت است و احساساتی مانند: لوکس بودن، عرفان، تشریفات، ظرأفت، اسرار آمیز بودن و … را منتقل می‌کند. این رنگ تقریبا سرد و مدرن است. به همین دلیل باید در استفاده از آن دقت زیادی به خرج داد. چرا که در صورت استفاده نادرست ظاهری زشت را ایجاد می‌کند. یکی از مکان‌های مناسب برای استفاده از این رنگ، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی است تا افراد حاضر در سالن را به چالش بکشد.
رنگ برای تابلو مغازه

بهترین رنگ برای تابلو مغازه

در قسمت قبل سعی کردیم تا شما را با تاثیر رنگ‌ها بر ذهن و زندگی انسان‌ها آشنا کنیم. اینکه هر رنگ چه تاثیری بر ذهن می‌گذارد و برای چه کاری مناسب است. اگر می‌خواهید ویژگی‌های روانشناسی رنگ‌های دیگر را بدانید، کافیست در گوگل سرچ کنید تا اطلاعات بسیاری در این زمینه بدست آورید. اما ما در این مقاله می‌خواهیم چند رنگ بسیار مناسب برای انتخاب تابلو مغازه به شما عزیزان پیشنهاد دهیم تا مشتری‌های بیشتری را جذب کنید.

تابلو مغازه یک ابزار بسیار کاربردی و تاثیرگذار در بحث تبلیغات است که اگر در رنگ‌های مناسب طراحی شود، بدون شک اثربخشی بیشتری خواهد داشت. همان‌طور که در بخش قبل اشاره شد، هر رنگ برای هدفی خاص مناسب است. به همین دلیل انتخاب رنگ ارتباط مستقیمی با شغل و نوع کسب و کار شما دارد. علاوه بر این عامل، نحوه ترکیب رنگ‌ها نیز در زیبایی و تاثیرگذاری دخیل است. شما می‌توانید از رنگ‌های مکمل یا از شیوه تضاد رنگ‌ها برای زیبایی و تاثیرگذاری بیشتر در تابلو مغازه خود استفاده کنید. در ادامه چند رنگ مناسب برای تابلو را معرفی خواهیم کرد.

• ترکیب رنگ سیاه و زرد
یکی از هوشمندانه‌ترین و زیباترین رنگ‌ها برای تابلو مغازه، ترکیب دو رنگ سیاه و زرد است. این دو رنگ با آنکه در تضاد با هم هستند، اما مخاطبان بسیاری را جذب می‌کنند. همچنین جزء ترکیب رنگ‌های مرموز و بسیار خاص محسوب می‌شوند که تاثیر بسیاری بر تماشاگران خواهد گذاشت. در این ترکیب، زرد نشانه گرمی و توجه و رنگ سیاه به معنی درونگرا و هوشمند بودن است.

shop-sign-color

• ترکیب سفید و آبی
اگر کسب و کار شما به گونه‌ایست که نیاز دارید حس آرامش را به مشتری‌ها و مخاطبان خود منتقل کنید. ترکیب دو رنگ سفید و آبی بسیار مناسب است. زیرا همان‌طور که اشاره شد، آبی رنگی آرامش بخش که در کنار رنگ خنثی سفید باعث آزار و تشویش مخاطبان نخواهد شد.

shop-sign-color

• استفاده از رنگ‌های روشن و تیره در کنار هم
اگر می‌خواهید حروف و نوشته‌های تابلو مغازه شما به خوبی و با جذابیت بالا دیده شود، باید از ترکیب رنگ‌های روشن و تیره در کنار هم استفاده کنید. مثلاً تابلوهایی با زمینه سیاه و حروف سفید یا زرد به شدت خودنمایی خواهد کرد. یا زمینه تابلو از رنگ خنثی مثلاً سفید باشد و حروف را با رنگ سیاه، آبی تیره یا قرمز بزنید. نکته‌ای که باید در این بخش به آن توجه کنید، آن است که هرگز از رنگ‌های سرد یا خنثی به تنهایی استفاده نکنید. زیرا در صورتی که تنها از رنگ‌های خنثی یا سرد استفاده کنید، تابلو شما بعد از مدتی کسل‌کننده خواهد شد. همیشه از ترکیب رنگ‌های مختلف به صورت هوشمندانه استفاده کنید. هنگام استفاده از شیوه تضاد رنگ‌ها نیز دقت و حساسیت خود را بالا ببرید. زیرا برخی رنگ‌ها مانند بنفش و زرد باید با دقت بسیار بالا در کنار هم قرار گیرند تا جذابیت داشته باشند.

رنگ برای تابلو مغازه

جمع‌بندی

شاید در ظاهر بحث تابلو و رنگ‌ها برای شما موضوعی عادی و بی‌اهمیت باشد. اما با یک سرچ ساده درباره تاثیر رنگ‌ها بر زندگی و قدرت جذب آن‌ها خواهید فهمید که با همین مسائل در ظاهر پیش پا افتاده و ساده می‌توانید خود را به اوج قدرت و موفقیت برسانید. حتی در مصاحبه‌های کاری پوشیدن لباس به رنگ مناسب می‌تواند در متقاعد کردن داوران تاثیر بگذارید. گاهی اوقات انتخاب یک رنگ اشتباه می‌تواند کسب و کار شما را به کل تعطیل کند و این در حالیست که با انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه می‌توانید خود را به اوج برسانید. پس قدرت رنگ‌ها را بازاریابی و جذب مشتری دست کم نگیرید و با دقت بیشتری تابلو مغازه خود را سفارش دهید. چنانچه در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، میتوانید با شماره های 09121390129 و 02632570000 و 02632570001 و 02632570002 و 02632570003 با کارشناسان مجموعه تابلوسازی هامن تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.